ekrany akustyczne

Ekrany akustyczne z przegrody akustyczne

ekrany akustyczne Rozwiązania w zakresie tłumienia hałasu z ekranów akustycznych

photo
panele akustyczne

ekrany akustyczne Modułowe ekrany akustyczne oferują skuteczną kontrolę hałasu nie tylko w budownictwie przemysłowym i wewnętrznym, ale także w użytku domowym. Dostępne głównie w wersjach dwustronnych, mogą być mocowane do ścian lub mebli. Główną zaletą jest ich zdolność do dopasowania się do każdej przestrzeni, czy to salonu, kuchni, sypialni, korytarza, klatki schodowej i innych. Redukcja hałasu: Ekrany te mogą skutecznie ograniczyć hałas pochodzący z drzwi i okien.

Ekrany akustyczne gdzie warto by je zastosować w naszego „pałacu” oraz po co?

Ekrany akustyczne, dostępne głównie w wersji z winylu lub włókna szklanego, są bardzo skutecznymi środkami odstraszającymi hałas, zarówno w zastosowaniach komercyjnych, jak i mieszkaniowych. Noise Reducing Acoustic Barrier (NRA) zmniejsza hałas z drzwi i okien o ponad osiemdziesiąt procent. Osiąga się to poprzez stworzenie solidnego uszczelnienia pomiędzy zewnętrzną powierzchnią ekranu a otaczającymi go powierzchniami. Obecność cienkiej warstwy winylu lub laminatu utrzymuje ciepło, słońce, wiatr i deszcz z przenikania przez ekran, co z kolei zmniejsza poziom hałasu o prawie osiemdziesiąt procent.

Ekrany akustyczne dużo w relaksie oraz luzu w kwadracie.

Jedną z głównych zalet ekranów akustycznych jest to, że jest to proste i skuteczne rozwiązanie w zakresie akustyki zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Bariera akustyczna redukująca hałas zapewnia kilka korzyści. Izolacja od hałasu z zewnątrz ogranicza rozpraszanie rozmów. Izolacja od hałasu wewnątrz pomieszczenia zmniejsza przenoszenie dźwięku do innych pomieszczeń. Redukcja hałasu z zewnątrz poprawia czystość słuchu. Izolacja od hałasu wewnątrz pomieszczenia poprawia akustykę głównego pomieszczenia.

Ekrany akustyczne korzyści ciszy.

Ekrany akustyczne mogą być również stosowane jako wydajne i uniwersalne sufity soft db. W przeszłości miękkie sufity akustyczne były trudne w montażu ze względu na ograniczenia związane z rodzajem materiału, z którego wykonane są panele. Obecnie jednak producenci opracowali produkty, które zawierają sklejkę lub metalowy szkielet z cienką warstwą materiału o jakości akustycznej, umieszczoną pomiędzy dwoma kawałkami twardego drewna lub winylu. Panele te można łatwo docisnąć lub zszyć ze sobą, tworząc szczelną, jednolitą i atrakcyjną wizualnie obudowę.

Inne unikalne cechy konstrukcyjne ekranów akustycznych pozwalają na umieszczenie ich na ścianie w sąsiedztwie standardowych belek sufitowych. Ponieważ ekrany akustyczne mogą być wklejone w belki sufitowe, jest to drugi sposób kontroli infiltracji powietrza do pomieszczenia. Jeśli hałas stanowi poważny problem, warto zastosować oddzielny system do zwalczania niepożądanych dźwięków przedostających się do pomieszczenia.

Przy wyborze ekranów biurowych, które zmniejszyłyby hałas, najważniejszą kwestią jest ilość potrzebnej absorpcji hałasu. Niektóre akustyczne ekrany biurowe mogą mieć ocenę od jednego do pięciu. Im niższa liczba, tym mniejszą absorpcję hałasu zapewni ekran. Jednakże, wysokie liczby są lepsze dla izolacji przed przenikaniem dźwięku, jak również izolacji hałasu.

Ekrany akustyczne z ekrany dźwiękochłonne

Zalety obu typów ekranów akustycznych są takie same: zapewniają one skuteczną izolację akustyczną od źródeł zewnętrznych i zmniejszają ilość hałasu, który może przedostać się do biura lub domu. Meble akustyczne, takie jak przemysłowe panele kontroli hałasu, stają się coraz bardziej popularne, ponieważ są niedrogie, łatwe w instalacji i zapewniają całkowitą izolację hałasu od otaczających źródeł. Te elementy meblowe są również dostępne w wielu różnych stylach, kolorach i materiałach. Wiele z nich jest wykonanych z wytrzymałego aluminium lub stali nierdzewnej, aby wytrzymać ekstremalne warunki środowiskowe. Ponieważ są one produkowane w niezwykle trwały i lekki materiał, nie trzeba będzie wymienić je na lata.

Przy wyborze ekranu warto rozważyć zakup u akredytowanego sprzedawcy. Niektórzy sprzedawcy oferują bezpłatne akcesoria, takie jak naklejki przeciwwilgociowe lub ekrany akustyczne z ekskluzywną instalacją zatrzaskową. Ponadto, niektórzy sprzedawcy oferują całkowicie przenośne platformy do montażu lub demontażu, ułatwiające transport nowego produktu z miejsca na miejsce. Niezależnie od rodzaju sprzedawcy, u którego kupujesz swoje komponenty, upewnij się, że kupujesz je u renomowanego sprzedawcy, który sprzedaje towary wysokiej jakości i który może pomóc Ci w razie jakichkolwiek pytań dotyczących zamówienia.


Dane adresowe:
Akte – Ogrodzenia – Kontakt
Akte Sp. z o.o.
ul. Morasko 17
61-680 Poznań
801 000 784
(61) 665 06 06
784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]