Ogrodzenia akustyczne

Ogrodzenia akustyczne jako zapory dźwiękochłonne

Ogrodzenia akustyczne Najczęstsze problemy z ogrodzeniami akustycznymi – część 2

photo
Ekrany akustyczne domowe

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne, znane również jako bariery dźwiękowe, to bariery budowane w celu odizolowania nieruchomości od hałaśliwego otoczenia. Są one zazwyczaj wysokie i bardzo gęste. Panele są zazwyczaj pokryte materiałem pochłaniającym dźwięk. Panele te są niezwykle szybkie w montażu.

Parawan akustyczne taryfikator

Najczęściej stosowane ogrodzenia akustyczne służą do kontroli hałasu. W centrum handlowym bariera dźwiękowa pomaga ograniczyć hałas pochodzący ze sklepów i restauracji. Ten sam efekt można osiągnąć instalując ogrodzenie akustyczne w swoim gospodarstwie. Istnieją również inne zastosowania.

Parawan foniczne jawne

Ogrodzenia akustyczne mogą być instalowane na każdym przednim lub tylnym podwórku, aby odizolować niepożądany hałas. Bariera akustyczna na podwórku sprawdza się dobrze przy redukcji hałasu z linii energetycznych i innych hałasów zewnętrznych. Jeśli masz strumień lub staw,  mogą pomóc w zmniejszeniu hałasu pochodzącego z wody. Dla tych, którzy są zagrożeni pożarem, instalacja ogrodzeń akustycznych wokół domu jest doskonałym rozwiązaniem. Można zainstalować ogrodzenie akustyczne w odległości do 100 stóp od domu. Jest ono również skuteczne w ograniczaniu hałasu z kominków i palenisk na świeżym powietrzu.

Ogrodzenie dzwiekochlonny

Akustyczne ogrodzenia dźwiękoszczelne sprawdzają się w izolacji hałasu i wygłuszaniu. Zapewniają one całkowitą izolację i zapobiegają przedostawaniu się innych dźwięków na podwórko. Izolacja dźwiękowa jest skuteczna w zmniejszaniu hałasu z kominków, drzwi, basenów i hobby, takich jak obróbka drewna i muzyka. Akustyczne ogrodzenia dźwiękoszczelne działają szczególnie dobrze w redukcji hałasu z podwórkowych basenów i spa.

Akustyczne ogrodzenie jest najlepszą alternatywą dla rzeczywistej ściany lub innej formy bariery dźwiękowej. Nie tylko nie dodają dodatkowych ścian lub kosztują pieniądze, ale mogą również pomóc zmniejszyć hałas z basenów i aktywności na świeżym powietrzu, takich jak obserwacja ptaków. Ponieważ bariera dźwiękowa jest tak skuteczna, elektryczna bariera węgorz może być mniej zauważalna niż solidna ściana. Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń, które są skuteczne w wygłuszania podwórku. Istnieją ogniwa łańcucha, plastikowe ogrodzenia, bambusowe ogrodzenia i ogrodzenia winylowe.

Jeśli mieszkasz na dużym kawałku ziemi z drzew i krzewów, może chcesz rozważyć obrzeża akustyczne ogrodzenia. Jest to rodzaj ogrodzenia, który pozwala na zrobienie bariery dźwiękowej mniejszy przy jednoczesnym zwiększeniu prywatności. Istnieje kilka stylów tego typu ogrodzenia. Te ogrodzenia zazwyczaj obejmują stal lub aluminium system łączenia i są dostępne w obu formach pionowych i poziomych.

Ekrany hałasu ogrodowe

Jeśli szukasz czegoś nieco bardziej subtelnego, system bramek prywatności może być właściwym wyborem dla Ciebie. Te akustyczne ogrodzenia składają się z poszczególnych paneli, które są umieszczone między rzędami paneli. Panele są połączone ze sobą za pomocą kabli ze stali nierdzewnej. Każdy panel jest około jednego cala grubości, a system jest zaprojektowany, aby uruchomić wzdłuż krawędzi nieruchomości. Mata redukująca hałas jest dołączona do wielu z tych paneli.

W wielu przypadkach, najlepiej jest zatrudnić profesjonalistę do instalacji barier dźwiękowych. Ze względu na specjalistyczne umiejętności wymagane, może nie być możliwe, aby zrobić instalację samodzielnie. Doświadczony szermierz będzie w stanie prawidłowo zainstalować i/lub naprawić ogrodzenia akustyczne. Możesz zdecydować się na zatrudnienie szermierza z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Przy wyborze profesjonalnego instalatora ogrodzeń, upewnij się, że zainstalował on bariery dźwiękowe na znacznej liczbie nieruchomości. Poproś również o rekomendacje od osób, które znasz lub odwiedzasz, gdy szukasz firmy zajmującej się ogrodzeniami.

Inny rodzaj ogrodzeń akustycznych jest zaprojektowany, aby brzmieć jak rzeczywista bariera, ale nie są. Wiele razy, można zobaczyć te na podjazdach autostrady, a wiele razy bariera hałasu autostrady zostanie wbudowany w ziemię. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem jednego z nich, należy sprawdzić, czy ochrona przed hałasem jest włączona do projektu. Jeśli tak, to zakup będzie warto.

Parawan dźwiękowe samochodowe

Masowo ładowany winyl jest częstym problemem napotykanym podczas instalacji ogrodzeń barier akustycznych. Chociaż niektórzy ludzie mogą odnosić się do tego jako do ogrodzenia produkowanego masowo, w rzeczywistości jest ono wykonane z kawałków wyrzuconych paneli drzwi samochodowych. Kawałki te nie są ze sobą sklejone i dlatego odległość między każdym z nich jest nieco większa niż całkowita rozpiętość paneli. Dlatego rozstaw może być nieco większy niż rzeczywista długość paneli.

Istnieje wiele innych typowych problemów związanych z ogrodzeniami akustycznymi. Wiele razy, ogrodzenie nie jest po prostu zaprojektowany, aby zapobiec poziom dźwięku z osiągnięciem stoczni, lub materiały użyte nie są odporne na dźwięk. Problemy te można często rozwiązać, kontaktując się z profesjonalną firmą ogrodzeniową. Jeśli nie, można spróbować naprawić problemy samodzielnie.